сряда, 24 юли 2013 г.

Цъфна най-смърдящото цвете в света

Не внушителните размери, а уханието е най-невероятното при него

Титан арумТитан арум
В Ботаническата градина във Вашингтон цъфна цветето с най-лошо ухание в света.

Събитието събра хиляди любопитни, дошли да усетят миризмата на "трупове", на които ухае растението.

Цветето се нарича титан арум (Titan Arum) и е едно от най-големите цъфтящи растения в света.

Височината му във Вашингтон е 2,5 м.

Но не внушителните размери, а уханието е най-невероятното при него.

Родното му място са тропическите гори на индонезийския остров Суматра.

Всеки описва миризмата, която усеща по различен начин.

За едни цветето ухае на развалена риба или яйца, други долавят мирис на изгнило месо или на боклукчийска кофа.

За щастие титан арум цъфти рядко.

В историята на САЩ то е цъфтяло едва 30 пъти.

понеделник, 22 юли 2013 г.

8 неща, които трябва да знаете за Windows 8

1.Новият стартов екран:
Новият стартов екран събира цялата информация, от която се интересувате на едно място. Там ще откриете контактите си, прогноза за времето, следващата си среща в календара и т.н.  Windows 8 е изцяло ваш: интернет страници, новини, приятели, контакти и любимите ви приложения, всички те са пред вас и лесно достъпни. Защото вие решавате как да организирате и групирате приложенията по стартовия екран, достъпът и работата със съдържанието в тях са по-бързи от всякога. Плочките на вашия стартов екран са пълни с информация и се ъпдейтват в реално време, така че може да следите непрекъснато какво се случва и да сте винаги информирани. 

2. Изграден на стабилна основа:
Зад новия облик на Windows 8 стои здравата основа на Windows 7. Както при Windows 7, функциите за сигурност и надежност са вградени и в Windows 8. Всичко добро от Windows 7 е пренесено в Windows 8 и е подобрено дори още повече. 

3.Управление с докосване, клавиатура и мишка:
Windows 8 е проектиран по такъв начин, че да не трябва да избирате и да се лишавате от нещо. С Windows 8 не се налага да избирате между управление чрез докосване и управление с мишка и клавиатура. Тъй като работите по различни начини в зависимост от това какво приложение използвате, с Windows 8 е лесно да използвате и управление чрез докосване и клавиатура и мишка, в зависимост кой начин ви е по-удобен. 

4.Познатият Windows десктоп
Windows 8 също влючва и познатия Windows 8 десктоп. В десктоп изгледа ще намерите всички настройки и функционалности, които използвате и в Windows 7. Освен това, приложенията, които сте използвали в Windows 7 ще работят и в Windows 8.


5.Всички приложения, които искате:
Приложенията са в сърцето на Windows 8. Windows 8 ви дава възможност да избирате между вградени приложения като мейл, календар, време и т.н., може да си сваляте приложения от Windows Store или да използвате познатите ви десктоп приложения. Windows 8 приложенията изпълват целия екран, занимателни са и са създадени да работят заедно с функционалности за търсене и споделяне.

6.Windows Store:
В Windows Store може да търсите и избирате измежду хиляди приложения групирани в лесни за намиране категории, да ги изпробвате, сваляте и купувате. Може да търсите приложенията по дата на публикуване, приложения с най-висок рейтинг или по тип категория. А ако знаете какво ви трябва, просто започнете да пишете в магазина и резултатите с приложения ще започнат да се показват със самото писане.


7.Свързан с облака:
Windows 8 е свързан с облака. Когато използвате вашето Windows 8 устройство с вашия Microsoft акаунт веднага сте свързани с вашите контакти, файлове и настройки. Вашето устройство ще ви достави всички неща, които правят вашият Windows персонализиран -включително вашата началнат страница, теми, предпочитания за езика, браузинг история и favorites. Може да свържете вашето любими услуги към вашия Microsoft акаунт— услуги като Microsoft Hotmail, Facebook, LinkedIn, Twitter и други. И можете незабавно да достъпите вашите снимки, документи и други файлове независимо дали се намират на Microsoft SkyDrive, Facebook, Flickr и т.н.

8.Голямо разнообразие от хардуер:
Windows 8 идва с голямо разнообразие от интересен хардуер – таблети, ултрабуци, лаптопи със сензорен екран, all-in-one устройства с големи HD екрани и т.н. Независимо дали искате да сте стационарни или мобилни с вашия компютър може да се възползвате от мощността, удобството и гъвкавостта на различните Windows 8 устройства.





четвъртък, 11 юли 2013 г.

От какво се правят саламите!?

Субстанцията "кръв на прах" се нарича "суха кръв". Тя се внася в България повече от двайсет години. България е най-големият вносител на "суха кръв" в Европа. "Сухата кръв" е отпаден продукт от кланиците и се е пакетира и заравя в специални септични ями. Но за българските престъпници това е идеален начин да забогатеят като предложили на собствениците на кланициите вместо да харчат пари да копаят ями да дават този отпаден и отровен продукт да бъде товарен за внос в България. "Сухата кръв" реагира при химични проби на белтъчина т.е. "месо".



Тестват салам или "пържолен" продукт - 30% белтъчина. Ама особено при саламите е, че тия 30% са само "суха кръв", която се калкулира като цена на месо. Във всяко месо има и мазнина. В "сухата кръв" няма. Затова ще вкараме и "мазнина". България е най-големия вносител на свинска мас на "прах". Тя се вкарва не само в саламите, но и в кашкавалите, сиренето, млякото, шоколадите, сладоледите.

 При тестване на саламите тая мазнина е около 30%. И така, 30% "суха кръв", 30% свинска мас на прах и другото основно е ЧИСТА вода, дори не и чешмяна! Сега на тоя бъркоч трябва да му се даде обем, защото няма как да подлъжат народа да му продават течен салам. Та, затова в бъркоча се влага едно химикалче наречено "карагенан",той се използва много, но за онагледяване, ще кажа, че се влага и в сапуните и геловете - желира ги, дава им що годе неразпадащ се обем. За сведение, 1% карагенан "заддържа" 50% вода. Още едно далавелско-престъпно Бинго! Карагенан се вкарва чрез "шприцоване" в пилета, пържоли - и затова те "набъбват" двойно и тройно, за сметка на водата, която се продава на цената на месото. А когато ги готвите обемите им намаляват с толкова, защото водата се изпарява, но за вас остава карагена. 

Той е толкова хранителен, колкото и ако ядете сапун и гел. Е, разбира се, химическата промишленост предлага голямо разнообразие от оцветители на салами, овкусители, ароматизатори и прочия. Има такова предприятие в Горубляне, което не може да смогне на поръчките на така наречената "хранителна" индустрия в България. Ами направете си извода, една шприц-машина за карагенанова субстванция, която е 30-40 хиляди евра, се изплаща за три дни от длаверата с карагенана и водата, след това започва да работи само за престъпното благоденствието на собственика, и същевременно ще даде бизнес и на "Здравеопазването" и на погребалните бюра... 



събота, 6 юли 2013 г.

Убий педераст - спаси България!

Всички чухте изявлението на президента. Тук няма да ви го препредавам. Тук ще изкажа моите аргументи срещу неговите.протестите през февруари бяха за високите сметки за ток или по-точно казано за ниските доходи на българите. На протестите през февруари месец на улицата имаше няколко стотици хиляди човека които до един искаха свалянето на тогавашното правителство за несправянето му в продължение на 4 години. 


Днес протестират 3-5 хиляди човека в цялата страна срещу вота на няколко милиона избиратели. Днес протестиращите искат партиите които са в парламента го напуснат парламента. 5000 човека искат да изгонят от парламента партии избрани с вота на няколко милиона българи. Днес протестиращите искат оставката на правителство което не е управлявало, но още в началото направи непростими грешки. Протестиращите искат предсрочни избори. Ами той Бойко пак ще се влезе в парламента, както и БС(К)П и антибългарската партия ДПС. 

Аз като гражданин, данъкоплатец и избирател не желая парите ми от данъците да се харчат за непрекъснати следващи едно след друго в разстояние на 2 месеца избори които струват милиони евро на данъкоплатеца, само защото хората не си отварят очите и са си свикнали да си гласуват за същите прасета. Не мога да приема да бъде обявяван за престъпник лидер на парламентарно представена политическа партия само защото е дръзнал да брани централата на партията си от платени престъпни елементи изпратени да извършват погроми срещу една или друга централа на политическа партия. Не мога да приема че самоотбраната е престъпление и ако президента се опитва това да ми обясни значи той е престъпник който забранява на гражданите да се защитават срещу престъпниците. 


Не мога да нарека мирно протестиращи граждани хора които хвърлят камъни срещу живи невъоръжени хора които стоят мирно пред сградата на партийната си централа.



Не мога да приема за мирно протестиращи хора които отправят обиди и ругатни срещу народен представител който мирно е отишъл сред тях да ги запита какви са исканията им и те няколко човека нямайки никакви искания защото не знаят за какво им е платено да протестират, се нахвърлят с обиди и ругатни срещу законно избра народен представител.и тези престъпници президента ги нарича мирно протестиращи. Никъде в европа не се разрешава 20 човека да затварят магистрала щото тъй им скимнало да протестират. Не може 20-30-50 човека да тероризират цялото общество,да се представят за народният глас и да извършват погроми където и както им падне срещу добро заплащане. 

Това което днес се случва в страната не е протест а е престъпление и ако президента съучаствува на този акт то той е еднакво престъпно виновен заедно с извършителите.във момента българският президент разпъна политически чадър над банда платени престъпници които имат за задача да създадат хаос в държавата за да прикрият престъпленията на мутринската олигархия. Във връзка с това аз като гражданин избирател и данъкоплатец изисквам импийчмант за президента Плевналиев (ИмПУТмънт за президента Маринкин) и разследването му за връзки с престъпни олигархични кръгове.
\\\\\
От толкова глупости вижте на какво заприличах... >> 







сряда, 3 юли 2013 г.

За банките, БНБ и Костов...

Предполагам сте добре запознати с факта че централните банки на всички страни в света с малки изключения - Китай, Иран, Венецуела, Сирия, Северна Корея от десетина години вече не са под контрола на съответните държави а функционират просто като представителства на Световната банка която пък е реално собственост на ФРС на САЩ. "Федералната резервна система" на САЩ е група от 6 частни банки притежавана от 29 еврейски фамилии. Та тези господа финансови окупатори на България не само използват БНБ като свои представител а и са ни отнели правото да печатаме пари и чрез БНБ просто ни дават като заеми нашите собствени пари и допълнително ограбват народа ни. Освен това те са издействали още по времето на Иван Костов пълна независимост на ръководството на БНБ от законодателството на РБ превръщайки ги по този начин в над национални такива безродници. Видяхте какво се случи в Унгария при опита им да си върнат обратно контрола над централната си банка за да си оправят и стабилизират икономиката и страната като сами си печатат нужните им пари а не да вземат като заеми с огромни лихви..собствените си държавни финансови средства.


Тайните кукловоди и господарите на Новият световен ред не искат дори да допуснат такъв прецедент и подобна възможност. Това което прави Искров като верен техен слуга и виден масон е ясно. Окончателното финансово до съсипване на страната и народа ни. Единственият изход е първо да си освободим страната от скритата форма на финансово икономическа и явна военна окупация и след това да върнем цялата власт, стратегически отрасли и финансови и природни ресурси под контрола на народа. А след това да проведем тотална ревизия не прехода, на ЦЯЛАТА ТАЗИ ПРЕСТЪПНА приватизация и на финансите на страната и да отпишем тези изкуствено натрупани дългове като ОМРАЗНИ ТАКИВА . ПОДОБНИ ПРЕЦЕДЕНТИ ИМА В СВЕТОВНАТА ПРАКТИКА И НИЕ ТРЯБВА И СМЕ ДЛЪЖНИ ДА ГИ ИЗПОЛЗВАМЕ. За да може това да стане успешно обаче първо трябва да върнем свободата, правата и цялата власт на народа и една след това да действаме. Имаме подробно разработени планове за това включително и по финансовите въпроси като сме използвали знанията и опита и на някои от най добрите икономисти в света които естествено не са евреи и носители на Нобелови награди. Остава ни само да се организираме, обединим усилията и възможностите си и да действаме бързо, рязко и неочаквано за враговете си за да не могат да използват нашите местни и продажни политически елити за да предугадят и неутрализират нашите ходове
___
Напомням: едни от малкото, които все още имат своята парична независимост, са швейцарците.
Само че те правят референдуми.
4 пъти годишно. По 20-30 въпроса на референдум. И решенията от референдумите са задължителни за изпълнителната власт. Предизвикват се от 50,000 гласа.
Затова работи.


Така че, единствената протиовотрова на горния материал си остава:

1. Лустрация! До дъно!
2. Филтър за гласоподаватели по критериите:
- данъкоплатец
- образование - средно
- съдимост
- уседналост
3. Мажоритарна система в 2 тура;
4. Референдуми: 4 пъти годишно, всеки с по 20-30 въпроса за решаване, със задължителен характер, и да се предизвикват с 50,000 подписа.

Трябва да се реже коренът на злото, а не клечките и клоните!
Това е нашето спасение.